Şahsiyet - Dizi Yorumu

ŞAHSİYET'i
Türk dizilerinin farklı konularda da olabileceğini kanıtlayan,kaliteli,mükemmel oyuncularıyla beni kendine bağlayan bir baş yapıt.

"ŞAHSİYET"

Hakan Günday'ın yazdığı ve Onur Saylak ' ın yönetmenlik yaptığı bu dizinin konusu ise şöyle ;

Agah Beyoğlu , İstanbul'da yalnız yaşayan emekli bir adliye memurudur.Kızı yurtdışında yaşamaktadır ve Agah eşini kaybetmiştir.Agah Bey,kedisi Münir Beyi evde ararken koltuğun altında ölmüş olduğunu görür,hemen veterinere götürür veteriner kedinin uzun süre aç ve susuz kaldığını söyler ve onu doktora sevk eder.Agah Beye Alzheimer teşhisi konur.Er geç unutacağı için Agah Bey unutmanın bir avantaj olduğunu düşünür ve eski suçluları kendi adaletiyle cezalandırmaya başlar yani öldürür.Aynı şekilde Cinayet Büro 'da çalışan Nevra,orada çalışan tek kadın olduğu için üzerindeki baskılardan bunalmıştır ve istifa etmenin eşiğine gelmiştir ta ki Agah Beyin işlediği cinayetlerde maktulun kafasına onun ismini yazana dek !

Maalesef dizi sadece 12 bölüm sürecek,ama her bölüm öyle yoğun öyle güzel ki !

-REPLİKLER-

”Ben ölmekten çok korkuyorum Münir Bey. Hatta sana bir sır vereyim; bu dünyada herkes ölse, bir tek ben kalsam ona bile razıyım. Düşün, o yalnızlığa bile razıyım. Ya öteki tarafta hatırlarsam her şeyi? Mahvolurum ben, mahvolurum…”

”Türkiye’de insanlar seri katil olmaz, Türkiye’de insanlar cinnet geçirir.”


"Bomba patlıyor elli kişi ölüyor panik olmuyorsunuz, teker teker ölünce mi panik oluyorsunuz?”


”Ve yalan söylemenin en kötü tarafı ne biliyorsunuz değil mi? Söylediğiniz yalanları hatırlamak”Şahsiyet benim en sevdiğim dizilerin arasında ayrıca böyle güzel bir dizinin Türk yapımı olması beni çok mutlu etti.
Böyle dizilerin çoğalması dileklerimle ;
Mutlu kalın :)